Zerkaj w niebo…
DRONY latają wszędzie! ™

Drony Hornet

Od czego zacząć?

Jeśli się tutaj znalazłeś to znaczy, że interesujesz się dronami, chcesz zostać operatorem drona lub będąc już operatorem szukasz pomocy w tym zakresie. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj potrzebne informacje lub skontaktujesz się z nami, żeby takie informacje uzyskać.

Zacznijmy więc od początku ;-).

 

Pierwsza sprawa: skąd wzięła się nazwa dron?

Jest to spolszczenie anglojęzycznej nazwy drone, używanej do określenia bezzałogowych statków powietrznych BSP pierwotnie o zastosowaniu wojskowym. Inna nazwa z którą możesz się spotkać to właśnie UAV (Unmanned Aerial Vehicle). Świadectwo kwalifikacji UAVO to skrót od Unmanned Aerial Vehicle Operator. Najbardziej popularnym dronem jest model Phantom firmy DJI. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i gładko wejść w świat dronów zapraszamy na kurs: starterUAVO.

 

Druga sprawa: co to jest świadectwo kwalifikacji UAVO?

Jest to imienny dokument państwowy wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Dokument ten, zwany niezgodnie z prawdą licencją UAVO, potwierdza posiadanie przez jego posiadacza odpowiednich kwalifikacji w zakresie dronów. Świadectwo kwalifikacji w zależności od wpisanych do niego uprawnień umożliwia latania małymi lub dużymi dronami w zasięgu (VLOS) lub poza zasięgiem wzroku (BVLOS) operatora. Na pewno jesteś ciekaw: czy jest Ci potrzebne świadectwo kwalifikacji i jak je zdobyć?

Jeśli znalazł\aś\eś tutaj wartościowe informacje
i chcesz docenić pracę, możesz kupić kawę.